BETON KİREMİT

Beton kiremit, özel bir karışım ile hazırlanan betonun kalıplar üzerine preslenmesi ile çeşitli boyut ve biçimlerde oluşan bir çatı kaplama malzemesidir.Günümüzde, çatılarda kullanılan renkler mimari tasarımlarda önemli bir yer tutmaya başlamıştır. Beton kiremitler, istediğiniz herhangi bir renkte imal edilebileceği için, yapılarınıza görsel zenginlik katmaktadır.Olağandışı hava şartlarına son derece dayanıklı olan beton kiremitler, uzun süre sorunsuz çatılar oluşturmaya katkı sağlar. Özellikle Avrupa’daki çatılarda büyük oranda beton kiremit kullanılmaktadır.

Yılmazlar Yalıtım

BETON KİREMİTİN AVANTAJLARI

Değişik boyama teknolojileri ile istenilen renkte renklendirmenin mümkün olduğu Beton Kiremit güzel, dayanıklı ve güvenlidir. Beton Kiremit, gerçek anlamda bakım gerektirmeyen üstün kaliteli ve alternatif çatı kaplama ürünlerine göre daha uzun ömürlüdür. Ürünler "yanmaz" anlamına gelen A sınıfı yanmazlık belgesine sahiptir. Beton Kiremit alternatiflerine göre yüksek ısı yalıtımı kolaylıkları ile en uygun kalite-maliyet oranına sahiptir. Beton Kiremit çatı ürünleri kum, çimento su ve isteğe bağlı perlit ile üretildiğinden son derece çevrecidir. Sonuç olarak beton kiremit hammadde ve süreci olarak daha çevre dostudur.

BETON KİREMİTİN FARKI

Beton kiremit yüksek nemli iklimlerde çürüme yosunlaşma yapmaz. Isı, güneş ışığı ve haşere karşı dayanıklıdır. Bulunduğu şartlara göre 100 yıldan daha uzun bir süre evinizi koruyabilir. Bu sayede uzun süreçte Beton Kiremit mümkün ola en akıllı yatırımdır. Eğimli bir çatı sağlam bir binanın göstergesidir. Beton Kiremit ürünleri etkin maliyet ve enerji verimliliği açısından diğer seçeneklerden üstündür.